Dr hab. Monika Bogucka-Felczak, prof. UŁ ponownie Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji UŁ

W dniu 12 kwietnia 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Wydziału Prawa i Administracji UŁ, jego kluczowym punktem było głosowanie nad wyborem kandydatki do pełnienia funkcji Dziekana Wydziału w kadencji 2024-2028.



W tajnym głosowaniu, niemal jednogłośnie, Rada Wydziału pozytywnie zaopiniowała kandydaturę dr hab. Moniki Boguckiej-Felczak, prof. UŁ. Była to jedyna zgłoszona kandydatura. Teraz Rada Wydziału przedłoży swoją decyzję Pani Rektor, która na mocy statutu uczelni powołuje dziekanów wydziałów.

Czuję ogromną satysfakcję i dumę z możliwości kontynuowania pracy na rzecz naszego wydziału. Minione lata pełnienia funkcji Dziekana były dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Jestem wdzięczna za zaufanie, jakim obdarzyli mnie pracownicy i studenci. Doceniam Państwa zaangażowanie i chęć współpracy, która jest dla mnie źródłem motywacji do dalszej pracy.

W nadchodzącej kadencji pragnę kontynuować dotychczasowe działania, mające na celu zapewnienie naszym studentom wykształcenia na najwyższym poziomie. Będę również dążyć do dalszego rozwoju Wydziału, zarówno w sferze dydaktycznej, jak i badawczej. Mam wiele planów i pomysłów na przyszłość, które chciałabym wspólnie z Państwem realizować. Jestem przekonana, że wspólnie możemy stworzyć jeszcze lepsze miejsce do nauki i pracy.

Dziękuję Państwu jeszcze raz za zaufanie i życzliwość. Z niecierpliwością czekam na kolejne lata wspólnej pracy!

-mówi dr hab. Monika Bogucka-Felczak, prof. UŁ
­

­Dr hab. Monika Bogucka, prof. UŁ

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w latach 2020-2024, w latach 2019-2020 prodziekan ds. nauki, od 2017 r. kierownik Katedry Prawa Finansowego. W latach 2009-2020 kierownik Podyplomowego Studium Prawa Samorządu Terytorialnego. Pracowała jako ekspert ds. legislacji w Kancelarii Sejmu, w latach 2011- 2015 pełniła funkcję eksperta w projekcie „Dobre prawo – sprawne rządzenie” realizowanego m. in. przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, w latach 2013-2019 była pozaetatowym członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łodzi. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji, poświęconych w szczególności finansom lokalnym, konstytucyjnym uwarunkowaniom ustroju finansowego samorządu terytorialnego i gwarancjom ochrony niezależności finansowej jednostek samorządu, wielu ekspertyz i opinii prawnych przygotowywanych na rzecz j.s.t.