Mamy Ambasadora WPiA UŁ w Mongolii

Wciąż poszerzamy obszar działań współpracy międzynarodowej. Chociaż wiele kwestii w tym zakresie omawiamy obecnie online, bardzo cenimy sobie również możliwość osobistych spotkań.

W minionym tygodniu dr Izabela Florczak, Prodziekanka ds.Współpracy Międzynarodowej i Projektów WPiA UŁ spotkała się z Panem Nasanbayarem Tumurbaatarem, który aktywnie angażuje się w budowanie relacji mongolsko-polskich i stosunki dyplomatyczne między tymi dwoma krajami. Pan Nasanbayar Tumurbaatar, absolwent naszego Wydziału, zgodził się zostać Ambasadorem WPiA w działaniach podejmowanych we współpracy z mongolskimi uczelniami.

Od niemal roku obserwujemy zacieśnianie się więzi współpracy między Polską a Mongolią. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do rozszerzenia tej współpracy również o komponent akademicki.