VII Ogólnopolski konkurs wiedzy o postępowaniu cywilnym

Katedra Postępowania Cywilnego I zaprasza do udziału wydziałowym etapie VII Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o postępowaniu cywilnym.

Zapisy przyjmowane są do 26 kwietnia 2024 r. pod adresem: cbapc@wpia.uni.lodz.pl lub na adres poczty elektronicznej Studenckiego Koła Naukowego Prawa Cywilnego i Handlowego: skncih@wpia.uni.lodz.pl.

Laureaci etapu wydziałowego nie tylko będą mogli uzyskać zaliczenie przedmiotu, ale także wziąć udział w zawodach ogólnopolskich.

W tym roku organizatorem Ogólnopolskiego konkurs wiedzy o postępowaniu cywilnym są Zakład Postępowania Cywilnego WPiA UAM oraz Koło Naukowe Prawa Procesowego Cywilnego UAM.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań naukowych studentów jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” w zakresie postępowania cywilnego, poszerzanie ich wiedzy, rozwijanie zainteresowań i naukowych pasji oraz popularyzacja nauki postępowania cywilnego. Konkurs odbywa się pod patronatem Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych.

Tegoroczna edycja Konkursu będzie miała miejsce 24 maja 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji (Collegium Iuridicum Novum) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy al. Niepodległości 53. Wezmą w niej udział finaliści etapów uczelnianych, zorganizowanych na kilkunastu polskich uniwersytetach, a ich zmagania oceniać będą znamienici przedstawiciele nauki prawa specjalizujący się w prawie procesowym cywilnym.

Regulamin konkursu ogólnopolskiego.