Dr hab. Dorota Wiśniewska, prof. UŁ została Prodziekanem ds. nauki

Dr hab. Dorota Wiśniewska, prof. UŁ zastąpi dotychczasowego Prodziekana ds. nauki WPiA UŁ, dr hab. Łukasza Korporowicza, prof. UŁ, który został Prorektorem ds. nauki.

Pani dr hab. Dorota Wiśniewska. prof. UŁ jest kierownikiem Katedry Badań nad Rozwojem Państwa i Prawa oraz Zakładu Badań nad Rozwojem Administracji i Prawa, przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Historii Prawa, członkini European Society for Comparative Legal History oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego!
Poza tym opiekuje się Kołem Naukowym Historii Prawa działającym przy Wydziale Prawa i Administracji UŁ, a także jest członkinią Komitetu Redakcyjnego czasopisma „Studia z Dziejów Państwa i Prawa Polskiego”.

W swojej pracy naukowej prowadzi badania w zakresie historii prawa sądowego obowiązującego na ziemiach polskich, w szczególności obejmujące dziewiętnastowieczne prawo małżeńskie, rzeczowe i spadkowe oraz jego przemiany w XX wieku, jest autorką i współautorką licznych publikacji oraz wystąpień na konferencjach międzynarodowych i krajowych.
 Obecnie pani profesor Wiśniewska realizuje grant Narodowego Centrum Nauki „Prawo spadkowe II Rzeczypospolitej w orzecznictwie sądów okręgowych”.

Jestem zaszczycona, mogąc pełnić funkcję prodziekana ds. Nauki na naszym Wydziale. Jestem pełna nadziei i gotowa do podjęcia nowych trudnych wyzwań z tym związanych

- mówi nowa Prodziekan ds. nauki WPiA UniLodz

Fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Komunikacji i PR UŁ