baner KEPG

018-LitMS-facebook-baner-2

Międzynarodowa konferencja "Lawyers in the Media Society"

29-30 października 2014 r.
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
Ul. Kopcińskiego 8/12, Łódź

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji "Lawyers in the Media Society" organizowanej przez Katedrę Europejskiego Prawa Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Prawa i Informatyki Uniwersytetu Lapland (Insitute for Law and Informatics of the University of Lapland, Finland), która odbędzie się w dniach 29-30 października 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Tematyka konferencji odnosić się będzie do aktualnych problemów związanych z wpływem rozwoju technologii informacyjnej na regulacje prawne w Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem prawa polskiego i fińskiego. Referaty prezentowane podczas konferencji mają na celu wieloaspektowe prawne spojrzenie na technologię informacyjną. Pragniemy, aby formuła konferencji, otwarta na różnorodne pola badawcze z zakresu nowych technologii i technologii informacyjnej, pozwoliła na wymianę poglądów i dyskusję z perspektywy doktryny prawa i przedstawicieli zainteresowanych środowisk z Polski i Finlandii.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli nauki, przedsiębiorców, organizacje zrzeszające prawników, studentów oraz osoby zainteresowane technologią informacyjną.

W czasie konferencji wygłoszone zostaną referaty przez ekspertów z Polski i Finlandii m.in. referaty zaprezentują:

• Profesor Wolfgang Mincke (University of Lapland), Usage of modern technologies by German lawyers;
  • Prof. Rauno Korhonen (University of Lapland), The New Information Society Code of Finland - The Challenges of Net-Society;
  • Fiński Rzecznik Ochrony Danych Osobowych Rejio Aarnio, The New Data Protection - The Finnish Perspective;
  • Wiceprzewodniczący Fińskiej Rady Ochrony Danych Prof. Ahti Saarenpää, Principles of Information Law oraz Sophisticated Legal Informatics - Mission Impossible?;
  • Ekspert Spark Legal Network and Consultancy Ltd. Aleksander Wiatrowski, Abuses of Dominant IT Companies in the Area of Data Protection;
  • Dino Girardi (University of Lapland), Economical Aspects of Open Government Data;
  • Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Wojciech Wiewiórowski (temat zostanie sprecyzowany w późniejszym terminie);
  • dr Joanna Kulesza (UŁ), EU data protection reform – what should lawyers watch out for?;
  • dr Katarzyna Klafkowska-Waśniowska (UAM), The audiovisual media services – solving the technological riddles;
  • dr Michał Araszkiewicz (UJ), IT in Legal Aid Systems and Access to Justice.

Językiem obowiązującym podczas konferencji będzie język angielski.

pdfProgram of the conference

Udział w konferencji jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona! Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o uprzednią rejestrację za pośrednictwem formularz REJESTRACYJNY >>>

Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny do dnia 20 października 2014 r.

Call for papers
Zapraszamy do zgłaszania propozycji wystąpień podczas konferencji.
Wszystkie zgłoszenia propozycji referatów muszą zawierać następujące informacje:

• tytuł referatu
  • imię, nazwisko autora a także tytuł naukowy i zajmowane stanowisko
  • adres e-mail autora
  • streszczenie referatu w języku polskim i angielskim obejmujące maksymalnie 1000 słów (czcionka: Times New Roman, odstęp: 1,5; akapity: 2,5)

Zgłoszenia propozycji referatów prosimy kierować do dnia do 15 września 2014 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . O wyborze referatów autorzy zostaną poinformowani mailowo do dnia 30 września 2014 r.

Osoby zainteresowane sponsorowaniem konferencji w zamian za pakiet reklamowy proszone są o kontakt z Karoliną Sztobryn Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , lub Moniką Namysłowską Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.