Poczta USOSweb APD Moodle Lex Baza Aktów Własnych Twitter Facebook
24.05.2022 Komunikaty

Agata Dąbrowska została członkiem Zespołu ds. wsparcia Ukrainy IVR

Agata Dąbrowska, nasza studentka V roku prawa, została członkiem Zespołu ds. wsparcia Ukrainy w ramach Sekcji Polskiej International Association for Philosophy of Law and Social Philosophy (IVR).

Wspieranie osób z Ukrainy jest ważne na każdym polu - także jako pomoc kierowana do naukowców, doktorantów i studentów - mówi Agata Dąbrowska. Zespół do spraw wsparcia Ukrainy powołany przez Sekcję Polską Stowarzyszenia IVR ma za cel wspieranie przede wszystkim tych grup. Bardzo się cieszę, że mogę współpracować w tworzeniu Akademickiej Sieci Wsparcia - IVR dla Ukrainy (Academic Support Networt - IVR for Ukraine). Stanowi to dla mnie szczególne wyzwanie, jestem szczęśliwa, że doświadczenie zdobyte w podczas działalności w Zespole wolontariuszy na rzecz pomocy prawnej osobom z Ukrainy powołanym na Naszym Wydziale, mogę wykorzystywać w pracy na rzecz społeczności naukowej.

W skład Zespołu wchodzą:
dr hab. Maciej Pichlak (Uniwersytet Wrocławski);
dr Karolina Gmerek (Uniwersytet Szczeciński);
dr Paweł Kłos (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej);
dr Mateusz Pękala (Akademia Ignatianum);
dr Monika Zalewska (Uniwersytet Łódzki);
Agata Dąbrowska (Uniwersytet Łódzki).