05.04.2018 Komunikaty

Ankiety studenckie

Z dniem 5 kwietnia br. uruchomione zostały ankiety studenckie w systemie USOSweb (ocena zajęć dydaktycznych na WPiA oraz dziekanatów kierunkowych)

Drodzy Studenci,

jak co roku, otwiera się dla Państwa możliwość dokonania oceny zajęć dydaktycznych prowadzonych na naszym Wydziale. Ocena ta, a także Państwa uwagi, odnoszące się do kwestii formalnych i merytorycznych związanych ze sposobem prowadzenia zajęć dydaktycznych, są każdorazowo analizowane przez władze Wydziału. Naszym celem jest stałe podnoszenie jakości kształcenia w taki sposób, by umożliwić Państwu zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do podjęcia po zakończeniu studiów pracy zawodowej.

Dodatkowo, z początkiem kwietnia uruchomiona zostaje także ankieta, za pośrednictwem której możecie Państwo nie tylko ocenić sprawność pracy dziekanatów kierunkowych, ale także określić swoje stanowisko względem propozycji zniesienia indeksów. Zwrot ww. ankiety jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ pozwoli nam na wprowadzenie zmian w systemie obsługi studenta, które Państwa zdaniem znacznie go usprawnią.

Procentowy udział studentów wypełniających ankiety jest niewielki, co nie pozwala na uzyskanie rzeczywistego obrazu prowadzonych zajęć dydaktycznych i rodzi w związku z tym wątpliwości co do reprezentatywności ocen. Dlatego też zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o większy udział w wypełnianiu ankiet studenckich. Umożliwi to nie tylko prawidłową identyfikację ewentualnych problemów, ale może stanowić także wskazówkę dla wykładowców oraz obsługi administracyjnej, w jakim kierunku powinni doskonalić sposób przekazywania i weryfikacji wiedzy.

Bardzo dziękuję za współpracę i życzę powodzenia podczas letniej sesji egzaminacyjnej,
Agnieszka Liszewska
Dziekan WPiA UŁ