10.12.2020 Komunikaty

Eryk Zywert, student prawa na WPiA w Radzie Dzieci i Młodzieży RP

Minister Edukacji i Nauki powołał nowy skład Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, w którym znalazł się student Wydziału Prawa i Administracji, Eryk Zywert.

Rada to kolegialny organ doradczy, którego zadaniem jest wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań.

Nominację traktuję jako uhonorowanie moich dotychczasowych osiągnięć, a przede wszystkim jako zobowiązanie do dalszej pracy – mówi Eryk Zywert. Chcę, aby V kadencja Rady była czasem rzeczowych rozmów i mądrych rozwiązań o problemach współczesnej szkoły. To dla mnie szczególnie ważne.

W skład Rady wchodzi 16 członków (i ich zastępców), po jednym z każdego województwa. W tym roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęło 331 kandydatur, co oznacza, że na jedno miejsce przypadało aż 10 zgłoszeń! Jest to największe zainteresowanie członkostwem w Radzie od czasu powołania Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej w 2016 r.

Kadencja Rady trwa do 30 września 2021 r.
Skład Rady.

Serdecznie gratulujemy!

Foto: Grzegorz Niewiadomski (Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.)