05.11.2020 Komunikaty

Pytania i zgłoszenia:
dr Małgorzata Sęk, msek@wpia.uni.lodz.pl
dr hab. Ziemowit Kukulski, prof. UŁ zkukulski@wpia.uni.lodz.pl

Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych oraz Katedra Prawa Podatkowego zapraszają studentów prawa, administracji oraz prawa podatkowego i rachunkowości zainteresowanych prawem podatkowym i dobrze znających język angielski do udziału w prestiżowym międzynarodowym projekcie Eucotax Wintercourse 2021:  Neutrality and Business taxation  in a post BEPS/ATAD/Corona world - 2021.

W ramach projektu studenci i doktoranci z 13 państw przygotowują referaty / prace dyplomowe na jeden z 6 tematów szczegółowych, mieszczących się w temacie przewodnim danej edycji, odpowiadając na zawarte w kwestionariuszu pytania  dotyczące uregulowań i praktyki  w państwie macierzystym studenta.

Prace stanowią podstawę raportu prawnoporównawczego opracowywanego przez międzynarodowe grupy studenckie podczas tygodniowego seminarium, które - zależnie od sytuacji epidemicznej - odbędzie się

w Uppsali (Szwecja) lub zdalnie w dniach 8 - 15 kwietnia 2021 r.

Dostępne tematy szczegółowe:

Business taxation and legal form neutrality (temat nr 1)

Business taxation and tax treaty policy (temat nr 6)

Business taxation and debt and equity financing (temat nr 5)

ewentualnie Fiscal versus commercial accounting (temat nr 4)

Korzyści:

• udział w prestiżowym, międzynarodowym projekcie akademickim, potwierdzony certyfikatem uczestnictwa
  • możliwość przygotowania pracy dyplomowej w języku angielskim, na podstawie kwestionariusza
  • udział w tygodniowym seminarium w Uppsali (lub zdalnie)możliwość zbudowania sieci kontaktów obejmującej studentów i profesorów prawa podatkowego z 12 innych państw
  • rozwinięcie kompetencji w zakresie przygotowywania profesjonalnych wypowiedzi pisemnych i prezentacji w języku angielskim
  • nabycie kompetencji w zakresie realizacji projektów w ramach międzynarodowych zespołów
  • indywidualna opieka merytoryczna i wsparcie językowe

Podstawą do zakwalifikowania do udziału w projekcie będzie rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim.

Pytania i zgłoszenia:

dr Małgorzata Sęk, msek@wpia.uni.lodz.pl