14.05.2018 Komunikaty

MOOT COURTS: STUDENCI WPIA UŁ PONOWNIE W ŚWIATOWEJ CZOŁÓWCE. TYM RAZEM JEDZIEMY NA FINAŁ DO GENEWY!

Studenci WPiA UŁ znaleźli się w elicie prestiżowego The Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition (The 2018 Edition)! Konkurs ten polega na symulacji rozprawy (moot court) przed regionalnym trybunałem praw człowieka i wymaga znajomości międzynarodowego prawa ochrony praw człowieka na gruncie aż trzech systemów: afrykańskiego, amerykańskiego i europejskiego.

W fazie eliminacyjnej wzięło udział 166 szkół prawa z całego świata przygotowujących pisma procesowe stron uczestniczących w sporze.

Nasz zespół znalazł się w gronie 50 najlepszych co oznacza, że weźmie udział w finale światowym (15-20 lipca 2018 roku, Genewa).

Członkami zespołu są: Jakub Majewski oraz Rafał Sikora. Opiekunami drużyny są prof. dr hab. Joanna Połatyńska i dr Marek Wasiński z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Strona konkursu