08.12.2020 Komunikaty

Nagrody Rektora UŁ dla naukowców WPiA Uł

Przyznano nagrody Rektora UŁ za wybitne i twórcze dokonania naukowo-badawcze za rok 2019. Wyróżniono najlepsze monografie, cykle publikacji monotematycznych oraz projekty wynalazcze.

Wśród nagrodzonych naukowców z Wydziału Prawa i Administracji nagrody indywidualne otrzymali:

1. dr hab. Marek Tracz-Tryniecki, za książkę pt. „Republika versus monarchia. Myśl polityczna i prawna Andrzeja Maksymiliana Fredry”, Łódź 2019, Wydawnictwo UŁ, s. 333

2. dr hab. Łukasz Koprowicz, za książkę pt. „Prawo rzymskie w Anglii w XVIII wieku. Nauczanie, studia, nauka”, Łódź 2019, Wydawnictwo UŁ, ss. 238

3. dr hab. Bartosz Kucharski, prof. UŁ, za książkę pt. „Świadczenia ubezpieczyciela w umowie ubezpieczenia mienia” Warszawa 2019, Wydawnictwo UŁ oraz Wolters Kluwer Polska Sp. z.o.o., ss. 606

4. dr Olgierd Górecki, za cykl 5 publikacji monotematycznych poświęconych analizie kategorii wolności człowieka w doktrynach polityczno-prawnych

5. dr hab. Magdalena Sieniuć, za książkę pt. „Jednostka w postępowaniach w sprawach nadania stopnia i tytułu naukowego.Studium z prawa administracyjnego procesowego”, Łódź 2019, Wydawnictwo UŁ, ss. 266

6. dr Marcin Kostwiński, za cykl publikacji w tym monografia pt. „Merytoryczne rozpoznanie sprawy w procesie cywilnym w ramach konstrukcji odwrócenia sporu”, Warszawa 2019, Wydawnictwo C.H. Beck.

Nagrodę zespołową otrzymały dr Izabela Florczak i dr Marta Otto, za 2 książki pt. „Precarious Work. The Challenge for Labour Law in Europe”, Edward Elgar, 2019, ss. 288 oraz „Prekaryzacja zatrudnienia. Wyzwania dla prawa pracy w Europie”, Difin 2019, ss. 342.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatkom i laureatom,
Dziekan i społeczność Wydziału Prawa i Administracji UŁ