09.10.2018 Komunikaty

Obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku

Obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku

Student jest zobowiązany zaliczyć szkolenia z zakresu bhp oraz szkolenia z zakresu prawa autorskiego niezwłocznie po rozpoczęciu studiów, nie później jednak niż do końca pierwszego semestru/roku studiów.

Niezaliczenie w terminie szkolenia BHP oraz szkolenia z zakresu Prawa Autorskiego powoduje niezaliczenie semestru/roku, bez możliwości uzyskania wpisu warunkowego.

• Przysposobienie biblioteczne

Wzorem lat ubiegłych Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego udostępnia na platformie e-learningowej UŁ kurs z przysposobienia bibliotecznego dla  studentów I roku studiów stacjonarnych.

Celem zajęć jest szczegółowe zapoznanie studentów z regułami korzystania ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz przećwiczenie umiejętności związanych z wyszukiwaniem materiałów zarówno w tradycyjnych zbiorach drukowanych, jak i w szerokiej  kolekcji elektronicznych naukowych baz danych.

Szkolenie odbywa się zdalnie na platformie e-learningowej UŁ. Studenci mogą zapoznać się z treścią kursu przez Internet w dowolnym terminie i miejscu. Wydziały nie ponoszą kosztów szkolenia.

Szczegółowe informacje o szkoleniu znajdą Państwo pod linkiem http://www.lib.uni.lodz.pl/?idx=pomoc#szkolenia