03.09.2020 Komunikaty

"Polskie prawo konstytucyjne" - nowe wydanie

Ukazało się 6 wydanie podręcznika "Polskie prawo konstytucyjne" pod redakcją prof. Dariusza Góreckiego.

Podręcznik zawiera szczegółowe omówienie unormowań Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r., a także ustaw i innych aktów normatywnych regulujących problematykę wolności i praw jednostki oraz organizację i funkcjonowanie naczelnych organów państwowych i samorządu terytorialnego. Analiza obejmuje stan prawny na 1 lipca 2020 r. Opracowanie przeznaczone jest przede wszystkim dla studentów kierunków prawo i administracja, stanowi również pomoc dydaktyczną dla studentów m.in. takich kierunków jak np. politologia, europeistyka oraz socjologia.

Książka zdobyła drugą nagrodę w X edycji Konkursu na Najlepszy Podręcznik Akademicki Uniwersytetu Łódzkiego.
Autorami podręcznika są pracownicy Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Łódzkiego: prof. dr hab. Dariusz Górecki – emerytowany kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego i Zakładu Polskiego Prawa Konstytucyjnego, prof. dr hab. Krzysztof Skotnicki – kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego, dr hab. Aldona Domańska, prof. UŁ – kierownik Zakładu Prawa Konstytucyjnego Porównawczego, dr hab. Konrad Składowski, prof. UŁ – kierownik Zakładu Polskiego Prawa Konstytucyjnego i dr hab. Anna Rakowska-Trela, prof. UŁ, adiunkci: dr Robert Adamczewski, dr Anna Chmielarz-Grochal, dr Anna Michalak i dr Jarosław Sułkowski oraz starszy wykładowca dr Ryszard Krawczyk.

Wydawnictwo:
 Wolters Kluwer