18.11.2020 Komunikaty

Porozumienie WPiA UŁ i ORA Łódź - nowy etap współpracy

Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że 13 listopada 2020 r. Dziekan WPiA UŁ prof. UŁ Monika Bogucka – Felczak oraz Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Jarosław Zdzisław Szymański podpisali porozumienie o współpracy między WPiA UŁ a Okręgową Izbą Adwokacką w Łodzi. Porozumienie przewiduje podejmowanie szeregu wspólnych przedsięwzięć, w tym:

• udział ORA w Łodzi w tworzeniu i rozwijaniu programów studiów prowadzonych na WPiA UŁ w ramach funkcjonującej przy Wydziale Rady Pracodawców;
  •  wspólne przedsięwzięcia mające na celu przedstawienie praktycznych i etycznych aspektów pracy adwokata studentom WPiA UŁ;
  •  wspólne przedsięwzięcia związane z działaniem na WPiA UŁ kół naukowych;
  • wspólną organizację praktyk dla studentów WPiA UŁ;
  • współdziałanie w zakresie realizacji projektu WPIA – Centrum Wiedzy Eksperckiej w tym, organizację konferencji naukowych, seminariów naukowych, szkoleń.

Podpisanie porozumienia inicjuje nowy etap współpracy Okregowej Rady Adwokackiej w Łodzi i Wydziału Prawa i Administracji UŁ.