19.06.2018 Komunikaty

VII Ranking Wydziałów Prawa rp.pl (w tym uniwersyteckich poradni prawnych)

Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY O WYNIKACH VII RANKINGU WYDZIAŁÓW PRAWA DZIENNIKA "RZECZPOSPOLITEJ", W KTÓRYM WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO ZAJĄŁ 4 POZYCJĘ (W TYM 3 MIEJSCE W KATEGORII JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA ORAZ W DZIEDZINIE WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ)!

Jak co roku przy ocenie brane pod uwagę były wskaźniki związane z jakością kształcenia, wspólpracą zagraniczną oraz potencjałem naukowym (pełny ranking).

W tegorocznym zestawieniu na szczególną uwagę zasługuje także wyróżnienie, które otrzymała działająca na Wydziale Prawa i Administracji UŁ Klinika Prawa - Klinika Praw Dziecka: w rankingu współtworzonym przy udziale Fundacji Uniwersyteckich Poradnich Prawnych zajełą ona 1 miesjce (zaraz obok uczelni z Wrocławia, Warszawy oraz Krakowa)!

(pełen tekst)