Poczta USOSweb APD Moodle Lex Baza Aktów Własnych Twitter Facebook
25.05.2022 Komunikaty

Wyróżnienia dla naukowców z okazji 77-lecia UŁ

25 maja 2022 r. z okazji 77-lecia istnienia naszej uczelni odbył się uroczysty Senat Uniwersytetu Łódzkiego. Ceremonia ta stała się doskonałą okazją do wręczenia nagród i wyróżnień osobom zasłużonym dla naszej społeczności. W tym gronie nie mogło zabraknąć również naukowców związanych z WPiA.

Wśród osób odznaczonych, związanych z naszym Wydziałem znalazł się prof. Tomas Davulis z Uniwersytetu Wileńskiego, który otrzymał medal „Universitatis Lodziensis Amico (Przyjaciel UŁ)”. Prof. Davulis od wielu lat angażuje się w działania na rzecz współpracy WPiA UŁ oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Wileńskiego. W 2014 roku, m.in. z inicjatywy prof. Davulisa, powstała International Network of Doctoral Studies in Law, powołana przez wydziały prawa Uniwersytetu Wileńskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem i Uniwersytetu Paris Nanterre. Sieć stanowi międzynarodową platformę poświęconą tworzeniu i rozwijaniu wszelkich możliwych działań w zakresie organizacji studiów doktoranckich.

Medale „Universitas Lodziensis Merentibus” (Za szczególne zasługi dla Uniwersytetu Łódzkiego) przyznano dziewięciu wybitnym pracownikom naszej uczelni. W tym gronie znaleźli się prof. dr hab. Wojciech J. Katner oraz Śp. prof. dr hab. Tomasz Grzegorczyk.

Prof. dr hab. Teresa Dębowska-Romanowska oraz prof. dr hab. Zygfryd Rymaszewski zostali odznaczeni Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę, które w imieniu Prezydenta RP wręczył Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!