Akademia Forum Polskiego Arbitrażu

Akademia PFA w Łodzi składa się z czterech spotkań. Spotkania będą odbywały się w środy.

Data i godziny: 4, 18 oraz 25 kwietnia, 9 maja 2018 r., godz. 16.00-17.30.

Miejsce: sala 1.04, ul. Kopcińskiego 8/12, Wydział Prawa i Administracji UŁ.

Formularz rekrutacyjny:

Polskie Forum Arbitrażu to projekt promujący polubowne metody rozstrzygania sporów i przedstawiający arbitraż na trzech płaszczyznach: instytucja prawna, zjawisko społeczne, usługa dla biznesu.

Celem Akademii jest przedstawienie różnic między sądownictwem arbitrażowym a sądownictwem powszechnym na praktycznych przykładach, np. działalność sądów arbitrażowych a sądów państwowych, sposób rozstrzygania sporów, różnice przy ustanawianiu składów rozstrzygających spory, zaskarżenie wydanych orzeczeń.

Do udziału w warsztatach zaproszeni są wszyscy studenci uczelni prawniczych i ekonomicznych, skupiających swoje zainteresowania na prawie handlowym, prawie gospodarczym, prawie międzynarodowym oraz alternatywnych metodach rozstrzygania sporów.