Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Elektronizacja postępowania wieczysto - księgowego"

• Program konferencji

9.15 – 9.30  Otwarcie Konferencji

prof. dr hab. Andrzej Marciniak (Uniwersytet Łódzki)

Wystąpienia

prof. dr hab. Agnieszka Liszewska – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji  Uniwersytetu Łódzkiego

SSA dr Michał Kłos – Prezes Sądu Apelacyjnego w Łodzi

Aleksander Szymański – Prezes Rady Izby Notarialnej  w Łodzi

Cześć I
    Moderator: prof. dr hab. Andrzej Marciniak (Uniwersytet Łódzki)

9.30-10.00     prof. dr hab. Kazimierz Lubiński  (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
                          „Postępowanie wieczystoksięgowe w systemie prawa procesowego cywilnego

10.00- 10.30  prof. dr hab. Jacek Gołaczyński  (Uniwersytet Wrocławski, Ministerstwo Sprawiedliwości)
                           „Założenia elektronizacji  postępowania wieczystoksięgowego

10.30-11.00  SSR Edyta Bryzgalska (Ministerstwo Sprawiedliwości)
                          „Zasady funkcjonowania systemu teleinformatycznego obsługującego postępowanie
                           wieczystoksięgowe

11.00- 11.30 Przerwa kawowa

Cześć II
    Moderator: prof. dr hab. Ireneusz Kunicki (Uniwersytet Łódzki)

11.30-12.00  SSR  dr Agnieszka Maziarz (Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Sosnowcu)
                           „Wszczęcie postępowania wieczystoksięgowego za pośrednictwem systemu
                           teleinformatycznego

12.00-12.30  SSR dr Marta Rękawek-Pachwicewicz (Wyższa Szkoła Administracji  Publicznej
                             w Białymstoku, Wydział Ksiąg Wieczystych  Sądu  Rejonowego w Białymstoku)
                          „Udział notariusza w elektronicznym postępowaniu wieczystoksięgowym

12.30 -13.00 dr  Marek Lesiak (Uniwersytet Wrocławski)
                            „Podstawa wpisu do księgi wieczystej. Uwagi  de lege lata i de lege ferenda”

13.00- 14.00 Przerwa obiadowa

Cześć III
    Moderator: dr Andrzej Jan Szereda (Izba Notarialna w Łodzi)

14.00-14.30  SSO Elżbieta Gawryszczak (Sąd Okręgowy w Łodzi)
                          „Zakres kognicji sądu w postępowaniu wieczystoksięgowym

14.30-15.00  SSO dr hab. Krystian Markiewicz (Uniwersytet Śląski, Sąd Okręgowy w  Katowicach)
                          „Elektronizacja czynności sądowych w postępowaniu wieczystoksięgowym

15.00-15.30  prof. dr hab. Józef Jagieła (Uniwersytet Łódzki)
                          „Elektronizacja doręczeń i zawiadomień w postępowaniu wieczystoksięgowym”

15.30- 16.00  dr  Piotr  Mysiak (Uniwersytet Zielonogórski)
                           „Zasada wpisu uprzedniego w postępowaniu wieczystoksięgowym

16.00-17.00  Dyskusja. Podsumowanie i zamknięcie Konferencji

• Sprawozdania z konferencji