I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Prodziekanów ds. Studenckich

3-5 kwietnia 2017

W dniach 3-5 kwietnia 2017 r. w Łodzi miała miejsce I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Prodziekanów ds. Studenckich.

Organizatorem przedsięwzięcia był Zakład Sądownictwa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat nad konferencją objęli: Pani Profesor Agnieszka Liszewska – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Pan Profesor Marek Zirk-Sadowski – Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego. Patronat medialny sprawował miesięcznik Forum Akademickie.

Program pierwszej edycji konferencji koncentrował się wokół odpowiedniego stosowania przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem prawnych aspektów wydawania decyzji w sprawach studenckich. Chodzi tu o postepowanie rekrutacyjne, jak również tok studiów, ale i pomoc materialną. Dopełnieniem programu były wybrane problemy związane z odpowiedzialnością dyscyplinarną studentów oraz współpraca uczelni z pracodawcami.

Wykład otwierający konferencję, nt. odpowiedniego stosowania przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego w tzw. sprawach studenckich, wygłosił Pan Prof. Jan Paweł Tarno. W pozostałych częściach w roli wykładowców wystąpili dr hab. Radosław Giętkowski (UG); dr Krzysztof Kalera (UW); mgr Aleksander Jakubowski (UW); mgr Marcin Wojtkowiak (PKA) oraz mgr Jacek Pakuła (UŁ).

W konferencji wzięli udział prodziekani ds. studenckich reprezentujący ośrodki akademickie z całej Polski. Uczestnicy zgodnie zapowiedzieli spotkanie za rok; II edycja konferencji została zaplanowana na 16-18 kwietnia 2018 r.