I Ogólnopolska Konferencja Penitencjarna Studenckich Naukowych Kół

27-28 października 2017 roku
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

W dniach 27-28 października 2017 roku, Naukowe Studenckie Koło Penitencjarne przy Zakładzie Prawa Karnego Wykonawczego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego organizuje Ogólnopolską Konferencję nt. "Współczesne problemy penitencjarystyki"

Konferencja ma na celu uczczenie dziesięciu lat wytężonej pracy Koła w zdobywaniu wiedzy z zakresu penitencjarystyki i prawa karnego wykonawczego.

Plan Konferencji kierowany jest głównie do studentów i doktorantów, którym bliska jest problematyka szeroko rozumianej penitencjarystyki. Konferencja ma być jednak również pretekstem do spotkania się zarówno teoretyków, jak i praktyków związanych zawodowo z prawem karnym wykonawczym, a w szczególności adwokatów, sędziów, kuratorów i pracowników Służby Więziennej.

Celem Konferencji będzie podjęcie dyskusji nad współczesnymi problemami penitencjarystyki w Polsce, które są spostrzegane przez członków kół naukowych podczas ich aktywności studenckiej min. podczas kontaktów z instytucjami penitencjarnymi.
Ważnym celem konferencji jest również nawiązanie kontaktów, współpracy pomiędzy kołami działającymi na różnych uczelniach Polski. Zgłoszenia i abstrakty należy przesyłać do 30.09.2017 r. pod adres e-mail: konferencja.penitencjarna.ul@gmail.com. Nadesłane referaty zostaną wygłoszone podczas konferencji, a dla Autorów najciekawszych z nich przeznaczone będą nagrody i wyróżnienia.

Po konferencji opublikowana zostanie pamiątkowa monografia zawierająca referaty uczestników konferencji, którzy wyślą swoje prace pod wskazany adres e-mail.

Więcej informacji na stronie kplodz.pl