III Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Policyjne Archiwa X”

Termin i miejsce organizacji konferencji:

Łódź, dn. 26 – 28 września 2018 roku
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

kryminalistyka@wpia.uni.lodz.pl

W związku z sukcesem medialnym, dydaktycznym oraz służbowym dwóch edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Policyjne Archiwa X”, które odbyły się w dniach 26-27 marca 2015 roku oraz w dniach 15-16 grudnia 2016 roku Zakład Kryminalistyki Uniwersytetu Łódzkiego wspólnie z tym razem z Prokuraturą Krajową, Komendą Główną Policji, Komendą Wojewódzką Policji organizuje w dniach 26-28 września 2018 roku kolejną III Ogólnopolską Konferencję Naukową poświęconą tzw. „Policyjnym Archiwom X”

UWAGA!

Termin zgłoszeń do udziału biernego w konferencji mija 20 września 2018 roku

Konferencja poświęcona jest szeroko rozumianej tematyce związanej ze skutecznym podejmowaniem, po latach postępowań przygotowawczych, umorzonych z powodu nie wykrycia sprawców, zarówno na podstawie śladów kryminalistycznych zabezpieczonych przed laty, które dziś możemy zidentyfikować, jak również dzięki źródłom osobowym oraz ciężkiej pracy analitycznej, dochodzeniowej i operacyjnej. Na konferencji będą omówione problemy prawne, a także zagadnienia taktyczne i techniczne związane z takimi postępowaniami.

Jak pokazuje doświadczenie nasza Konferencja jest platformą, dzięki której jest możliwe spotkanie przedstawicieli środowisk naukowych z przedstawicielami Policji, Prokuratury i sądów w celu wymiany doświadczeń oraz wypracowania metod pozwalających na skuteczniejsze podejmowanie lub wznawianie umorzonych postępowań. Konferencja jest również miejscem, w którym studenci prawa - przyszli prokuratorzy i sędziowie - mogą spotkać się z praktykami, którzy w codziennej służbie i pracy rozwiązują "zagadki kryminalne". Naszymi prelegentami będą m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i innych garnizonów Policji, w tym funkcjonariusze policyjnych Zespołów ds. Przestępstw Niewykrytych zwanych potocznie "Archiwami X", oraz biegli kryminalistyki różnych specjalności z policyjnych i prywatnych laboratoriów,  prokuratorzy z jednostek z całego kraju, wybitni karniści i kryminalistycy Uniwersytetu Łódzkiego i innych uczelni wyższych z kraju.

• Rejestracja

Opłata konferencyjna w wysokości 300,00 zł (200,00 zł dla studentów) obejmuje: materiały konferencyjne, 3 obiady oraz przerwy kawowe.

Nr konta 81 1240 3028 1111 0010 7890 3880 Cel rachunku: Konf. III Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Policyjne Archiwa X