Konferencja ONLINE: Workplace Whistleblower Protection in the V4 Countries, France and Slovenia

CZAS I MIEJSCE:
25 września 2020 r., platforma Zoom, w godzinach: 10.00 - 15.30.

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na języki: czeski, polski, słowacki i węgierski.

Konferencja będzie transmitowana na żywo na kontach Youtube i Facebook Uniwersytetu Łódzkiego.

KONTAKT:
whistlepro_web@wpia.uni.lodz.pl

Workplace Whistleblower Protection in the V4 Countries, France and Slovenia – in Search of an Effective Model of Protection

Katedra Europejskiego i Zbiorowego Prawa Pracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej online pt. „Ochrona sygnalistów w miejscu pracy w państwach Grupy Wyszehradzkiej, Francji i Słowenii – w poszukiwaniu skutecznego modelu ochrony”, która odbędzie się online 25 września 2020 r.

Konferencja, realizowana w ramach Grantu Wyszehradzkiego: „Ochrona sygnalistów w miejscu pracy w państwach Grupy Wyszehradzkiej, Francji i Słowenii (WhistlePro)” finansowanego z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, ma na celu przedstawienie obecnej sytuacji w zakresie ochrony sygnalistów oraz omówienie potrzeby i metod poprawy w tym obszarze, w szczególności w kontekście transpozycji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii. Wśród prelegentów są naukowcy, w tym eksperci projektu WhistlePro reprezentujący uniwersytety z państw Grupy Wyszehradzkiej, Francji i Słowenii, przedstawiciele władz państwowych, partnerów społecznych i organizacji pozarządowych, co sprawia, że tematyka konferencji będzie różnorodna i uwzględniająca wielorakie punkty widzenia.

Osoby zainteresowane udziałem w Konferencji, prosimy o rejestrację za pośrednictwem strony: https://wpia.uni.lodz.pl/en/research/whistlepro (zakładka Events)

do dnia 22 września br.

Liczba miejsc jest ograniczona.

CZAS I MIEJSCE:

25 września 2020 r., platforma Zoom, w godzinach: 10.00 - 15.30.

KONTAKT:

whistlepro_web@wpia.uni.lodz.pl