"Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich" - IV. Ogólnopolska Konferencja Naukowa

"Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich" - IV. Ogólnopolska Konferencja Naukowa

26 kwietnia 2017 roku

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Kopcińskiego 8/12

Kontakt: konferencja.kolejowa@wpia.uni.lodz.pl

KATEDRA EUROPEJSKIEGO PRAWA GOSPODARCZEGO ORAZ NAUKOWE KOŁO PRAWA ENERGETYCZNEGO I INNYCH SEKTORÓW INFRASTRUKTURALNYCH DZIAŁAJĄCE NA WYDZIALE PRAWA I ADMINISTRACJI UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO WRAZ Z POLSKĄ FUNDACJĄ PRAWA KONKURENCJI I REGULACJI SEKTOROWEJ IUS PUBLICUM ZAPRASZAJĄ NA IV . OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ „KONSUMENT NA RYNKU KOLEJOWYCH PRZEWOZÓW PASAŻERSKICH", KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 26 KWIETNIA 2017 R. NA WYDZIALE PRAWA I ADMINISTRACJI UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO.

• Informacje ogólne

Wydarzenie jest kontynuacją pierwszej (10 marca 2014 r., Katowice), drugiej (18 marca 2015 r., Łódź) oraz trzeciej (25 maja 2016 r.) edycji konferencji „Konsument na rynku kolejowych przywozów pasażerskich".

Celem konferencji jest poznanie i zrozumienia procesów zachodzących na rynku pasażerskich przewozów kolejowych, wymiana poglądów i doświadczeń między przedstawicielami nauki, administracji oraz biznesu. Konferencja jest także sposobnością do zainteresowania studentów i doktorantów regulacją sektora kolejowego.

Powstała inicjatywa, aby już po raz czwarty w gronie ekspertów dyskutować o przyszłości praw konsumentów w sektorze pasażerskich przewozów kolejowych w Polsce. Jesteśmy przekonani, że spotkanie przyczyni się nie tylko do lepszego poznania i zrozumienia procesów zachodzących na rynku sektorów infrastrukturalnych, ale stanie się także dobrą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między przedstawicielami nauki, administracji oraz biznesu. Konferencja jest także sposobnością do zainteresowania studentów i doktorantów prawem sektorowym. Regulacje sektorów infrastrukturalnych obecnie są słabo wypromowane, mimo że odgrywają coraz większą rolę. Wydarzenie jest możliwością pogłębienia wiedzy z tego zakresu.

Przewidujemy następującą formę Konferencji:

Panele o charakterze ekspercko-doktorancko-studenckim.

Panel dyskusyjny (ekspercki) – brak referatów, dyskusja na tematy zaproponowane przez moderatora.

Panel tradycyjny (ekspercki) – prezentacja referatów i dyskusja

Panel tradycyjny (doktorancko-studencki) – prezentacja referatów i dyskusja

• Abstrakty i referaty

Abstrakty referatów winny być złożone do 31 marca 2017 r. Zostaną one poddane ocenie do dnia 6 kwietnia 2017 r.Nadesłane abstrakty winny zawierać informacje wskazane w formularzu zgłoszeniowym (FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny jest poniżej w PLIKI DO POBRANIA).

Referaty zakwalifikowane na konferencję będą musiały być złożone w wersji working papers do 20 kwietnia 2017 r.

Finalne wersje referatów do opublikowania będą musiały być złożone do 30 maja 2017 r.

Abstrakty należy przesłać drogą mailową na adres: marcin.krasniewski@unilodz.eu (cc: konferencja.kolejowa@wpia.uni.lodz.pl).

• współpraca

Organizatorzy Konferencji zapraszają wszystkie spółki kolejowe, stowarzyszenia, fundacje i osoby prywatne, które są zainteresowane tematyką wydarzenia do współpracy. W tym celu prosimy o kontakt z mgr. Marcinem Kraśniewski, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji ( marcin.krasniewski@unilodz.eu).

SPRAWOZDANIA

Sprawozdanie (skrócona wersja )z III. edycji Konferencji (Łódź, dn. 25.05.2016 r.) dostępne jest TUTAJ (wersja angielska). Pełna wersja sprawozdania znajduje się w PLIKI DO POBRANIA (kliknij poniżej).

Sprawozdanie z III. edycji Konferencji (Łódź, dn. 25.05.2016 r.) dostępne będzie TUTAJ (wersja polska) – planowany termin publikacji: styczeń 2017 r.

Sprawozdanie z II. edycji Konferencji (Łódź, dn. 18.03.2015 r.) dostępne jest TUTAJ (wersja polska).

Sprawozdanie z I. edycji Konferencji (Katowice, dn. 10.03.2014 r.) dostępne jest TUTAJ (wersja polska).

FOTORELACJE

Fotorelacja z III. edycji Konferencji (Łódź, dn. 25.05.2016 r.) dostępne jest TUTAJ.

Fotorelacja z II. edycji Konferencji (Łódź, dn. 18.03.2015 r.) dostępne jest TUTAJ.

Fotorelacja z I. edycji Konferencji (Łódź, dn. 10.03.2014 r.) dostępne jest TUTAJ.

MATERIAŁY

Materiały z III. edycji Konferencji są dostępne w PLIKI DO POBRANIA na stronie wydarzenia. Kliknij TUTAJ, a następnie zjedź na dół.

Materiały z II. edycji Konferencji są dostępne  na stronie wydarzenia w punkcie PREZENTACJE Z KONFERENCJI. Kliknij TUTAJ, a następnie zjedź niżej.

• kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt z mgr. Marcinem Kraśniewski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji (marcin.krasniewski@unilodz.eu). Kontakt telefoniczny przez sekretariat Katedry Europejskiego Prawa Gospodarczego WPiA UŁ (tel. +42 635- 40- 38, 692- 797- 838).