OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA I ŁÓDZKIE FORUM MEDIACJI W ADMINISTRACJI

dr Joanna Wegner-Kowalska:
jwegner@wpia.uni.lodz.pl
tel. 601 850 509

organizacja: Katedra Postępowania Administracyjnego WPIA UŁ oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi

Mediacja, jako narzędzie łagodzenia konfliktów, zyskała popularność w wielu systemach obcych. Na skutek zmian legislacyjnych dokonanych nowelizacją Kodeksu postępowania administracyjnego z 7 kwietnia 2017 r. mediacja będzie mogła być wykorzystywana także w rodzimym systemie prawnym.

Celem konferencji jest zainicjowanie dyskusji na temat mediacji i możliwości wykorzystania jej potencjału w sprawach administracyjnych.

Konferencja skierowana jest do praktyków, pracowników organów administracji publicznej, a także do osób, których zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki alternatywnego załatwiania spraw administracyjnych. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele samorządu adwokackiego oraz władz miasta.

WSTĘP WOLNY