Konferencja naukowa Policyjne Archiwa X

15 grudnia - godz. 10 - aula niebieska (2.63)

16 grudnia - godz. 9 - aula zielona (2.62)

Druga edycja konferencji naukowej poświęcona tematyce związanej z podejmowaniem po latach postępowań przygotowawczych, umorzonych z powodu niewykrycia sprawców.

• Policyjne Archiwa X

Studenckie Koło Kryminalistyków, ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję naukową Policyjne Archiwa X, która odbędzie się w dniach 15-16 grudnia 2016 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Rozpoczęcie konferencji będzie miało miejsce o godz. 10:00 w Auli Niebieskiej. Szczegóły w załączonym programie.

Druga edycja konferencji poświęcona jest szeroko rozumianej tematyce związanej ze skutecznym podejmowaniem po latach postępowań przygotowawczych, umorzonych z powodu niewykrycia sprawców, zarówno na podstawie śladów kryminalistycznych zabezpieczonych przed laty, które dziś możemy zidentyfikować, jak również dzięki źródłom osobowym oraz ciężkiej pracy analitycznej, dochodzeniowej i operacyjnej. Konferencja ma stanowić platformę wymiany myśli i doświadczeń przedstawicieli świata nauki oraz organów ścigania, z których doświadczeń płynie również nauka dla studentów – przyszłych sędziów, prokuratorów czy funkcjonariuszy organów ścigania. Naszymi prelegentami  będą m.in. cenieni na arenie ogólnopolskiej funkcjonariusze policyjnych Zespołów ds. Przestępstw Niewykrytych zwanych "Archiwami X", wybitni karniści i kryminalistycy Uniwersytetu Łódzkiego oraz biegli kryminalistyki różnych specjalności z policyjnych i prywatnych laboratoriów. Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz organów Prokuratury zarówno okręgu łódzkiego, jak też z całego kraju.

Wstęp wolny.

Pliki do pobrania