prof. J. H. H. Weiler (New York University) z wizytą na Wydziale Prawa UŁ

prof. J. H. H. Weiler (New York University) z wizytą na Wydziale Prawa UŁ

20 marca 2019 r. o godzinie 17:30 w Sali 1.18 WPiA UŁ, zapisy na spotkanie do 15 marca pod adresem ecbu@wpia.uni.lodz.pl

Spotkanie z nowojorskim prawnikiem i konstytucjonalistą zainauguruje pracę Europejskiego Centrum Badań Ustrojowych przy Wydziale Prawa i Administracji UŁ

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z prof. Josephem H.H. Weilerem pt. "Constructing a Research Agenda (and a publication strategy!) in Public Law - A conversation with JHH Weiler". Spotkanie będzie jednocześnie inauguracją działalności Europejskiego Centrum Badań Ustrojowych działającego przy Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Seminarium odbędzie się 20 marca 2019 roku o godzinie 17:30 w Sali 1.18 w języku angielskim.

Jednocześnie informujemy, że następnego dnia tj. 21.03 o godz. 10:00 w niebiskiej auli WPiA Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się wykład rektorski prof. Weilera zatytułowany "Poland and the European Culture Wars 2003-2019".

Prof. Joseph Halevi Horowitz Weiler (ur. w 1951) – amerykański prawnik, wybitny specjalista w dziedzinie prawa konstytucyjnego, międzynarodowego i unijnego, od 2013 do 2016 roku rektor Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego (EUI) we Florencji. Obecnie profesor New York University.  Weiler uczestniczył w panelach arbitrażowych WTO i NAFTA, brał też udział w pracach nad tekstem Deklaracji Praw i Wolności Człowieka Parlamentu Europejskiego. Jest również członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk oraz szefem komitetu redakcyjnego dwóch międzynarodowych czasopism prawniczych: „European Journal of International Law” (EJIL) i „International Journal of Constitutional Law” (ICON).