Reformy sądownictwa administracyjnego w państwach młodej demokracji - międzynarodowa konferencja

Reformy sądownictwa administracyjnego w państwach młodej demokracji - międzynarodowa konferencja

3-4 czerwca 2020 r.,
Uniwersytet Łódzki
Pałac Biedermanna

Szanowni Państwo,
w dniach 3-4 czerwca 2020 r. w Pałacu Biedermanna odbędzie się organizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego pod patronatem Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego międzynarodowa konferencja naukowa pod tytułem: „Reformy sądownictwa administracyjnego w państwach młodej demokracji”. Jej temat wiąże się z obserwowaną w ostatnim czasie w państwach Europy Zachodniej tendencją do unowocześniania systemów sądownictwa administracyjnego w kierunku zwiększenia poziomu ich sprawności i efektywności. W nurt ten wpisują się też poczynania wielu państw Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej (tzw. państw młodej demokracji), w których zachodzą w tym zakresie dynamiczne zmiany.

Celem konferencji jest identyfikacja problemów sądowej kontroli administracji w tych państwach, analiza i ocena perspektyw rozwoju sądownictwa administracyjnego oraz próba sformułowania odpowiedzi na pytanie, czy można mówić o wspólnym kierunku rozwoju systemów sądownictwa administracyjnego w tej części Europy.

W związku z tym serdecznie zapraszamy (pracowników naukowych, sędziów oraz inne osoby zainteresowane tematyką będącą przedmiotem konferencji) do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

W konferencji wezmą udział pracownicy naukowi i sędziowie sądów administracyjnych z Kazachstanu, Gruzji, Ukrainy, Litwy, Węgier, Czech, Serbii, a także z Polski oraz Austrii i Niemiec. Założeniem konferencji jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń w tak ważnej w praworządnym państwie kwestii jak sądownictwo administracyjne i jego rozwój.

Językiem konferencyjnym jest język polski i niemiecki (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne).

Adres email: konferenz2020@wpia.uni.lodz.pl

Telefon kontaktowy:  42 635 46 31

Kierownik projektu:

dr hab. Agnieszk Krawczyk, prof. UŁ

Zakład Postępowania Administracyjnego Porównawczego w Katedrze Postępowania Administracyjnego