VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. Pomoc materialna dla studentów i doktorantów

Toruń 28-30 maja 2018 r.

Już po raz siódmy odbędzie się największa środowiskowa konferencja poświęcona pomocy materialnej dla studentów i doktorantów. Weźmie w niej udział ponad 100 osób reprezentujących ośrodki akademickiego z całej Polski. O randze tego wydarzenia świadczy fakt, że limit miejsc został wyczerpany w ciągu kilkunastu dni od otwarcia rejestracji

Organizatorem przedsięwzięcia jest Zakład Sądownictwa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Patronat nad konferencją objęli:
Pan Profesor Marek Zirk-Sadowski – Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego,
Pani Profesor Agnieszka Liszewska – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego,
a także Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz
miesięcznik Forum Akademickie.

Program tegorocznej edycji konferencji koncentruje się wokół takich zagadnień jak: regulamin przyznawania pomocy materialnej dla studentów i doktorantów, wydawanie decyzji, aktualne problemy związane z zasadami obliczania dochodu, projektowane zmiany w tzw. ustawie 2.0. Nie sposób tych treści prezentować w oderwaniu od aktualnego orzecznictwa sądowoadministracyjnego.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: http://fpm.edu.pl/pl/konf-szkoleniowa