VIII Forum Prawa Spółek „Reforma kodeksu spółek handlowych – zmiana systemowa czy autorskie projekty?”

18 maja 2018 roku

10.00-15.30

Aula Czerwona

Tegoroczne Forum z uwagi na toczące się prace legislacyjne (m.in. prosta spółka akcyjna), a także modyfikacje jakie dokonały się już w obrębie szeroko rozumianego Prawa Spółek zostanie poświęcone w całości dokonującym się zmianom. Chcielibyśmy też poddać dyskusji uczestników Forum potrzebę określenia modelu i kierunków zmian prawa spółek, które dotychczas jawiły się jako przypadkowe, chaotyczne i pozbawione dostatecznie mocnego uzasadnienia, wypływającego z rzeczywistych oczekiwań uczestników obrotu gospodarczego.

Zaproszenie do wygłoszenia referatów w sesji otwierającej zgodzili się przyjąć:

•  prof. dr hab. J. Frąckowiak, Sędzia Sądu Najwyższego (Uniwersytet Wrocławski),
  • prof. dr hab. A. Kidyba, (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie),
  • prof. dr hab. T. Sójka (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu),
  • prof. dr hab. W. Popiołek (Uniwersytet Śląski)
  • prof. dr hab. U. Promińska (Uniwersytet Łódzki).

Patronat Honorowy nad organizowanym co roku Forum objęła Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, a główny Patronat Medialny nad konferencją tradycyjnie sprawuje „Przegląd Prawa Handlowego”.

Udział w konferencji jest bezpłatny.  Zainteresowani udziałem w konferencji proszeni są
o potwierdzenie uczestnictwa za pośrednictwem poczty elektronicznej prawospolek@wpia.uni.lodz.pl najpóźniej do 10 maja 2018 roku. Uczestnicy już teraz zdecydowani zabrać głos w dyskusji proszeni są o niezwłoczne poinformowanie o tym organizatorów wraz ze zgłoszeniem udziału w konferencji.

Wszelkich informacji dotyczących Konferencji udziela Sekretariat za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: prawospolek@wpia.uni.lodz.pl.

• Program

VIII Forum Prawa Spółek
    „Reforma kodeksu spółek handlowych - systemowa zmiana czy autorskie projekty?”
    18 maja 2018 roku

Rejestracja uczestników – godz. 8:30 – 9:45

Powitalna kawa 9:30-10:00

Otwarcie konferencji – godz. 10:00