wtorek 21 marca 2017 r.
Sala Rady Wydziału
godzina 16.00

Zapraszamy na wykład Ministra Sprawiedliwości Węgier Profesora László Trócsányi "Spory wokół ostatnich węgierskich zmian konstytucyjnych", który odbędzie się we wtorek 21 marca 2017 roku w Sali Rady Wydziału o godzinie 16.00

Wykład zostanie wygłoszony w języku francuskim i będzie tłumaczony konsekutywnie na język polski.

Profesor László Trócsányi pełni urząd Ministra Sprawiedliwości od 6 czerwca 2014 roku. Z wykształcenia jest prawnikiem konstytucjonalistą, ukończył Wydział Prawa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Eötvös Loránd w 1980 roku.

Swoją karierę naukową kontynuował na Wydziale Prawa i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Szegedzie, gdzie od 2000 roku jest profesorem. W latach 2000-2004 był Ambasadorem Republiki Węgierskiej zarówno w Belgii, jak i Luksemburgu, a w latach 2010-2014 we Francji.  Od 2005 do 2013 roku Profesor László Trócsányi był również członkiem Komisjii Weneckiej przy Radzie Europy. Główne pola jego naukowych dociekań to między innymi rozwój parlamentaryzmu, kierunku rozwoju prawa konstytucyjnego, integracja europejska oraz sądownictwo administracyjne.