Wykład prof. Dietera Schenka z okazji nadania tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Łódzkiego

„Nie potrafię podróżować po Polsce koleją lub autem bez wzruszeń. Tablice z nazwami miejscowości przywołują w mojej pamięci obrazy masakr tam dokonanych, dzieje się tak nieskończenie wiele razy; nigdy nie będę w stanie wybaczyć moim nazistowskim przodkom.” - fragment wykładu D. Schenka

Dieter Schenk - wybitny kryminolog, literat i badacz zbrodni hitlerowskich 12. czerwca 2017 odebrał na Wydziale Prawa i Administracji tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Łódzkiego. Z tej okazji wygłosił pełen emocji wykład o swoich badaniach, odkrywaniu prawdy o zbrodniach z czasów II wojny światowej , ale również o swoich rodzicach, którzy dali się uwieść nazistowskiej propagandzie. Szczerze polecamy to nagranie wszystkim, którzy interesują się historią II wojny światowej i sprawami relacji polsko-niemieckich.

Więcej na stronie www UŁ: http://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/dieter-schenk-doktorem-honoris-causa-ul

Dieter Schenk o zbrodniach hitlerowskich w Łodzi (YT)>>>