X Forum Prawa Spółek " Obowiązek lojalnosci w spółkach handlowych"- zmiana terminu

Szanowni Państwo

z przykrością informujemy, że konferencja naukowa X Forum Prawa Spółek „Obowiązek lojalności w spółkach handlowych” - 15 maja 2020 r. nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Wobec wystąpienia stanu epidemii konieczne staje się przeniesienie obrad jubileuszowego Forum na późniejszy termin.
O późniejszym terminie Konferencji poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.
Wszelkie informacje dotyczące X Forum i jego nowego terminu będziemy Państwu niezwłocznie przekazywali korespondencyjnie oraz za pośrednictwem strony internetowej WPiA UŁ

w imieniu organizatorów

Prof. zw. dr hab. Wojciech J. Katner
Kierownik
Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego

• Informacje ogólne

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowym X Forum Prawa Spółek pt. „Obowiązek lojalności w spółkach handlowych”, które tradycyjnie już odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w trzeci piątek maja tj. - 15 maja 2020 roku.

Zmiany zachodzące w życiu gospodarczym i społecznym skłaniają do poświęcenia uwagi podstawowym wartościom, jakimi powinny się cechować wzajemne relacje uczestników obrotu. W sferze prawa spółek do takich należy niewątpliwie postulat lojalność, jaka powinna towarzyszyć wspólnikom, akcjonariuszom czy członkom organów kolegialnych. Zagadnienie to choć dostrzegane w piśmiennictwie i orzecznictwie nie zostało poddane jak do tej pory głębszej analizie. Podjęta dyskusja z udziałem przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych i grona naukowego powinna przynieść uczestnikom wiele pożytecznych spostrzeżeń, które zostaną z powodzeniem wykorzystane w działalności naukowej i zawodowej.

Forum objęła swoim patronatem Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, a także Przegląd Prawa Handlowego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zainteresowani udziałem w konferencji proszeni są o zgłoszenie uczestnictwa za pośrednictwem poczty elektronicznej prawospolek@wpia.uni.lodz.pl najpóźniej do 30 kwietnia 2020 r.

Wszelkich informacji dotyczących Konferencji udziela Sekretariat za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: prawospolek@wpia.uni.lodz.pl.

• Program

I. Rejestracja uczestników – godz. 8:30 – 9:45

Powitalna kawa 9:30-10:00

II. Otwarcie konferencji – godz. 10:00