27.02.2018 Konkursy/ Stypendia

El Clásico znowu dla WPiA UŁ!

Zespół studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w składzie: Zuzanna Błażejewska, Katarzyna Diowksz, Bartłomiej Gerałt, Konrad Korzeniowski i Kacper Sypka zwyciężył w The Polish National Rounds 59 edycji The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. W wielkim finale nasi studenci pokonali, podobnie jak rok temu, Uniwersytet Jagielloński

Z przyjemnością informujemy o opublikowanych przez ILSA wynikach rund wstępnych Finału Światowego. Drużyna WPiA UŁ zajęła 46 miejsce (najlepsze w historii startów polskich zespołów)Biorąc pod uwagę, że w konkursie brało udział ok. 730 drużyn: Uniwersytet Łódzki zmieścił się w "Top 7%"!

Gratulujemy!

Zespół zdobył również pozostałe nagrody: dla najlepszego mówcy (Bartomiej Gerałt) oraz za najlepsze pismo procesowe.

Opiekunami drużyny są prof. dr hab. Joanna Połatyńska i dr Marek Wasiński z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zwycięstwo oznacza, że nasi studenci wezmą udział w White&Case International Rounds tego najbardziej prestiżowego studenckiego konkursu prawniczego na świecie, które odbędą się w dniach 1-7 kwietnia 2018 r. w Waszyngtonie.

Warto dodać, że na drodze do finału nasza szkoła prawa pokonała Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Wrocławski.

Jest to trzecie zwycięstwo WPiA UŁ w rundzie krajowej Jessupa (poprzednio w latach 2015 oraz 2017).