Poczta USOSweb APD Moodle Lex Baza Aktów Własnych Twitter Facebook
30.05.2022 Konkursy/ Stypendia

I Ogólnopolski Konkurs Moot Court z Prawa Karnego i Postępowania Karnego rozstrzygnięty!

Wiktoria Wojtowicz, Jacek Świecki, Maria Chilarska, Kacper Naczas, nasi studenci II roku prawa stacjonarnego, zajęli I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Moot Court z Prawa Karnego i Postępowania Karnego. Trenerem merytorycznym drużyny „Victoria Legis” był mgr Sebastian Czechowicz z Katedry Prawa Karnego WPIA UŁ.

Podczas I etapu Konkursu Nasi studenci stworzyli akt oskarżenia oraz odpowiedź na akt oskarżenia w oparciu o przedstawione akta sprawy. Wysoki poziom merytoryczny przygotowanych pism pozwolił na zakwalifikowanie się do ustnego ćwierćfinału. W kolejnym etapie brało udział 8 najlepszych drużyn z Polskich Uczelni Wyższych. Etap ten polegał na zaprezentowaniu przed Sądem Konkursowym ustnych motywów przyjętej argumentacji w przesłanych pismach procesowych oraz zaprezentowaniu repliki na argumentację strony przeciwnej. Znakomite umiejętności studentów zaowocowały przejściem do ścisłego finału, który odbył się stacjonarnie w dniu 27 maja br. roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W finale zmierzyły się 4 najlepsze drużyny. Etap finałowy polegał na zaprezentowaniu mów końcowych oraz repliki na argumentację strony przeciwnej. Po raz kolejny wyróżniający się poziom merytoryczny Naszych studentów przekuł się w sukces, gdyż zgodnie z oceną Sądu Konkursowego, wygrali oni I Ogólnopolski Konkurs z Prawa Karnego i Postępowania Karnego.

Serdecznie gratulujemy!