11.05.2020 Konkursy/ Stypendia

JESSUP MOOT COURT 2021

Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams.
19 maja, o godz. 18.00.

Czas na nadesłanie CV i listu motywacyjnego:
do 26 maja b.r.

Osoby odpowiedzialne za rekrutację:
dr hab. Marek Wasiński, prof. UŁ
mwasinski@wpia.uni.lodz.pl

dr hab. Joanna Połatyńska, prof. UŁ
jpolatynska@wpia.uni.lodz.pl

Wszystkich studentów, którzy pragną przetestować swoje umiejętności na sali sądowej zachęcamy do udziału w rekrutacji do The Phillip C. Jessup International Moot Court Competition 2021.

W celu przybliżenia wymagań rekrutacyjnych 19 maja o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams

The Phillip C. Jessup International Moot Court Competition to największy oraz najstarszy konkurs typu "moot court" (symulacja rozprawy sądowej), który cieszy się ogromnym prestiżem w środowiskach uniwersyteckich oraz prawniczych. Konkurs ten organizowany jest od 60 lat. Do triumfatorów poprzednich edycji należą m.in. Cambridge University, Columbia University, australijskie Queensland University oraz Singapore Management University.

Konkurs polega na symulacji rozprawy (moot court) przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości - organem ONZ i jednocześnie najbardziej autorytatywnym sądem międzynarodowym. Studenci wcielają się w role przedstawicieli procesowych dwóch fikcyjnych państw. Każda rozprawa jest odrębnym „meczem”, którego zwycięzca awansuje do kolejnej rundy.

Uczestnicy muszą się wykazać ogromną wiedzą z zakresu prawa międzynarodowego, profesjonalnymi umiejętnościami adwokackimi oraz perfekcyjną znajomością języka angielskiego. W związku z tym, że sprawy będące podstawą konkursów dotyczą realnych, skomplikowanych problemów prawnych, oba konkursy traktowane są jako kuźnia talentów dla resortów dyplomacji a także wielkich międzynarodowych korporacji prawniczych.

W razie pytań zapraszmy do kontaktu z dr hab. Markiem Wasińskim, prof. UŁ (mwasinski@wpia.uni.lodz.pl) lub z dr hab. Joanną Połatyńską, prof. UŁ (jpolatynska@wpia.uni.lodz.pl).