Poczta USOSweb APD Moodle Lex Baza Aktów Własnych Twitter Facebook
01.04.2021 Konkursy/ Stypendia

Klaudia Koman, absolwentka WPiA UŁ z nagrodą Prezesa UOKiK

Nasza absolwentka, Klaudia Koman zdobyła I miejsce w konkursie Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską dotyczącą ochrony konsumentów!

32 prace, właśnie tyle wpłynęło w tegorocznej edycji konkursu i zostało ocenionych przez Kapitułę konkursu. Jak podkreślają organizatorzy, poziom był bardzo wysoki i dlatego bardzo nas cieszy, że praca mgr Klaudii Koman, pt. „Umowy o dostarczanie treści i usług cyfrowych a ochrona konsumentów na rynku wewnętrznym: dyrektywa 2019/770 i perspektywa jej implementacji do prawa polskiego” zdobyła I miejsce.

Praca magisterska łączy prawo i nowe technologie, tj. skupia się na rozwiązaniach dotyczących dostarczania treści i usług cyfrowych przyjętych przez Parlament Europejski i Radę w dyrektywie 2019/770 – mówi mgr Klaudia Koman. Państwa członkowskie obowiązane są dokonać implementacji unijnego aktu prawnego do 1 lipca 2021 r. Analiza regulacji treści i usług cyfrowych pozwoliła mi sformułować wnioski, które mogą mieć znaczenie dla prognozy wdrożenia dyrektywy do polskiego prawa, a w konsekwencji – do stosowania nowych unormowań w praktyce.

Promotorem pracy magisterskiej jest dr hab. Monika Namysłowska, prof. UŁ, kierownik Zakładu Europejskiego Prawa Prywatnego WPiA UŁ.

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, a patronem Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Członkowie Kapituły konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską poświęconą ochronie konsumentów:

• Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK, Przewodniczący
  • prof. UW dr hab. Robert Grzeszczak, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • dr hab. prof. UŚ Monika Jagielska, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Norbert Jeziolowicz, Dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej i Rynków Finansowych w Związku Banków Polskich
  • dr Katarzyna Karasiewicz, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, partner i radca prawny w kancelarii MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj i Partnerzy
  • Krzysztof Lehmann, Zastępca Dyrektora Delegatury UOKiK w Bydgoszczy
  • dr hab. prof. UŁ Monika Namysłowska, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, wspólnik w kancelarii Radców Prawnych Lubasz i Wspólnicy
  • prof. dr hab. Jerzy Pisuliński, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • dr hab. prof. UWr. Edyta Rutkowska-Tomaszewska, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Izabela Szewczyk-Krzyżanowska, Dyrektor Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów w UOKiK
  • prof. dr hab. Fryderyk Zoll, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Uniwersytecie w Osnabrück.