17.12.2018 Konkursy/ Stypendia

Konkurs na stanowisko stypendysta-doktorant (DAINA)

Typ konkursu NCN: DAINA – HS5
Termin składania ofert: 17 grudnia 2018 r.
Forma składania ofert: e-mail

Nazwa jednostki

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, miasto – Łódź,
Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta/PhD student

Wymagania

1. ukończenie studiów magisterskich na kierunku prawo (preferowana specjalność: teoria państwa i prawa/filozofia prawa/prawo konstytucyjne),
  2. doświadczenie w badaniach naukowych,
  3. preferowane doświadczenie przy realizacji projektów wynikających ze współpracy polsko-unijnej oraz praktyka pracy w instytucjach Unii Europejskiej,
  4. silna motywacja do pracy badawczej,
  5. umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole badawczym,
  6. umiejętność komunikowania się w języku angielskim,
  7. dodatkowym atutem będzie ukończenie bądź kontynuacja studiów na kierunkach: europeistyka, stosunki międzynarodowe, politologia, socjologia, filozofia, kulturoznawstwo.

Opis zadań

Do obowiązków stypendysty będzie należało:

• zbieranie i weryfikacja materiału badawczego,
  • analiza wyników,
  • przygotowywanie publikacji,
  • referowanie wyników,
  • prezentacje ustne na konferencjach.

Typ konkursu NCN: DAINA – HS5
Termin składania ofert: 17 grudnia 2018 r.
Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia

Stypendium: 1000 PLN/miesiąc
Okres zaangażowania – 36 miesiące

Data rozpoczęcia pracy: styczeń 2019 r.

Dodatkowe informacje

Konkurs ma charakter otwarty. Procedura rekrutacji zostanie przeprowadzona zgodnie z regulaminem NCN. https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2016/uchwala96_2016-zal1.pdf

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się po zamknięciu terminu składania aplikacji. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach 1 etapu rekrutacji oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych.

Praca związana jest z realizacją projektu badawczego pt. „Świadomość konstytucyjna jako remedium na kryzys dyskursu i deficyt demokracji w Unii Europejskiej”, którego kierownikiem jest prof. dr hab. Bartosz Adam Wojciechowski.

Dokumenty należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres: bwojciechowski@wpia.uni.lodz.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać:

• list motywacyjny,
  • życiorys zawodowy (CV), z uwzględnieniem publikacji oraz projektów, w których kandydat uczestniczył,
  • kopię dyplomu potwierdzającego wykształcenie.

Na zgłoszeniu należy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Uniwersytet Łódzki w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego”.

RODO – informacja:

Informujemy, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Łódzki z siedzibą w Łodzi przy ul. Narutowicza 68. Dane zbierane są w celu 1) realizacji procesu rekrutacji stypendysty do projektu badawczego, 2) realizacji projektu badawczego. W związku z tym Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane instytucji finansującej projekt – Narodowemu Centrum Nauki z siedzibą w Krakowie przy ul. Królewskiej 57, w celu realizacji obowiązków sprawozdawczych i kontrolnych. Dane będą przetwarzane przez okres realizacji i trwałości projektu. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest zgoda uczestnika procesu rekrutacyjnego. Ma Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Z Administratorem danych można kontaktować się poprzez adres mailowy iod@uni.lodz.pl.Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia swoich danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Mają Państwo możliwość wniesienia skargi do GIODO, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 r. Dane będą przetwarzane na podstawie przepisów art. 6 lit. b RozporządzeniA Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679).

Ogłoszenie na stronie NCN