13.01.2020 Konkursy/ Stypendia

Łódzkie Eureka - wyróżnienie dla osób i zespołów działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego

Termin składania formularzy aplikacyjnych w CN UŁ: 25 lutego 2020

Rozpoczęła się XVII edycja wyróżnień Łódzkie Eureka, w których promowane są wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne. Wyróżnienia przyznaje Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi.

Do wyróżnienia zgłaszane mogą być wybitne osiągnięcia o randze międzynarodowej i krajowej za rok poprzedzający przyznanie wyróżnienia (nagrody PAN, nagrody ministerialne, wyróżnienia i medale zagraniczne, wynalazki i patenty o znaczeniu międzynarodowym, wystawy, festiwale, konkursy lub inne znaczące osiągnięcia).

Prawo zgłaszania kandydatów do wyróżnienia mają:  *uczelniane komisje nauki, *senaty uczelni, *rady wydziałów, *Prezydium Oddziału Łódzkiego PAN, *Prezydium Zarządu Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, *grupa inicjatywna złożona z minimum 5 samodzielnych pracowników naukowych.

Wyróżnienia przyznawane będą w trzech kategoriach: nauka, technika, sztuka.

Uroczyste wręczenie wyróżnień nastąpi podczas uroczystości inauguracji Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w kwietniu 2020 r.

Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie:

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Centrum Nauki UŁ: Małgorzata Mstowska tel. 42  635 41 68 (malgorzata.mstowska@uni.lodz.pl) ; Renata Olender – Bartosik tel. 42 635 41 68 (renata.olenderbartosik@uni.lodz.pl)

Termin składania formularzy aplikacyjnych w CN UŁ: 25 lutego 2020