Poczta USOSweb APD Moodle Lex Baza Aktów Własnych Twitter Facebook
06.04.2021 Konkursy/ Stypendia

Monika Koszek, absolwentka WPiA z nagrodą Prezesa UOKiK

Monika Koszek to nasza kolejna absolwentka, która stanęła na podium w konkursie Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską dotyczącą ochrony konsumentów!

Za swoją pracę magisterską pt. „Odstąpienie od umowy zawartej na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorstwa” zdobyła II miejsce.

GRATULUJEMY!

Wybór tematu pracy magisterskiej podyktowany został niezwykle szerokim wykorzystaniem prawa do odstąpienia od umowy w praktyce oraz pojawiającymi się na tle tego prawa problemami teoretycznymi – mówi Monika Koszek. Wraz z rozwojem nowych technologii, w tym Internetu, umowy zawierane na odległość stały się powszechne. Ponadto, konsumenci równie często decydują się na zawieranie umów poza lokalem przedsiębiorstwa. W przypadku obu wskazanych kategorii umów, konsumenci nierzadko nie są świadomi przysługujących im uprawnień, w tym uprawnienia do odstąpienia od umowy oraz warunków i sposobu skorzystania z tego prawa.

Promotorem pracy magisterskiej jest dr hab. Bartosz Kucharski, prof. UŁ z Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego WPiA

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, a patronem Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Członkowie Kapituły konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską poświęconą ochronie konsumentów:

• Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK, Przewodniczący
  • prof. UW dr hab. Robert Grzeszczak, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • dr hab. prof. UŚ Monika Jagielska, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Norbert Jeziolowicz, Dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej i Rynków Finansowych w Związku Banków Polskich
  • dr Katarzyna Karasiewicz, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, partner i radca prawny w kancelarii MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj i Partnerzy
  • Krzysztof Lehmann, Zastępca Dyrektora Delegatury UOKiK w Bydgoszczy
  • dr hab. prof. UŁ Monika Namysłowska, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, wspólnik w kancelarii Radców Prawnych Lubasz i Wspólnicy
  • prof. dr hab. Jerzy Pisuliński, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • dr hab. prof. UWr. Edyta Rutkowska-Tomaszewska, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Izabela Szewczyk-Krzyżanowska, Dyrektor Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów w UOKiK
  • prof. dr hab. Fryderyk Zoll, wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Uniwersytecie w Osnabrück.