16.01.2020 Konkursy/ Stypendia

NAWA - Program Polskie Powroty oraz Program im. ULAMA

Program POLSKIE POWROTY
Termin zakończenia składania wniosków : 31 marca 2020 r.

Program im. ULAMA
Termin zakończenia składania wniosków:  15 kwietnia 2020 r.

Szanowni Państwo,

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) otwiera nabór wniosków w trzeciej edycji Programu Polskie Powroty oraz ogłasza drugą edycję Programu im. Ulama

POLSKIE POWROTY

Program umożliwia polskim naukowcom powrót do kraju i zatrudnienie na uczelniach i w instytutach, a od tego roku także zdobycie grantu startowego na badania naukowe z zakresu badań podstawowych finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Program tworzy powracającym naukowcom optymalne warunki prowadzenia w Polsce badań naukowych lub prac rozwojowych na światowym poziomie. Środki uzyskane w ramach Polskich Powrotów zapewniają wynagrodzenie dla powracającego naukowca, a także umożliwiają stworzenie grupy projektowej (zespołu badawczego).

Termin zakończenia składania wniosków : 31 marca 2020 r.

Program im. ULAMA

Program zapewnia finansowanie stypendium, obejmującego koszty utrzymania zagranicznego naukowca w Polsce, który uzyskał stopień naukowy doktora w kraju innym niż Polska. W ramach programu uczelnie i instytucje naukowe mogą zaprosić zarówno badaczy rozpoczynających kariery naukowe, jak i doświadczonych naukowców ze wszystkich dziedzin.

Celem programu jest zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Dzięki programowi możliwy będzie stopniowy wzrost liczby zagranicznych naukowców zaangażowanych w badania naukowe i dydaktykę w Polsce, a także nawiązanie bądź pogłębienie kontaktów międzynarodowych z zagranicznymi instytucjami.

Termin zakończenia składania wniosków:  15 kwietnia 2020 r.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Centrum Nauki

Magdalena Zalasa tel: 42 635-41-58    E: magdalena.zalasa@uni.lodz.pl