30.11.2018 Konkursy/ Stypendia

Rekrutacja do VI edycji projektu mentorskiego 2018/2019

Rozsadzają Was pomysły i energia?

Elita naszych absolwentów czeka, by pomóc Wam w rozpoczęciu kariery. Projekt mentorski Absolwent VIP, rekrutacja na sezon 2018/2019 rozpoczęta!

Mentorzy zaproszeni do projektu to absolwenci UŁ, którzy odnieśli znaczący sukces zawodowy – osoby piastujące wysokie stanowiska w różnych organizacjach, specjaliści w obszarze swojego działania zawodowego, którzy dobrowolnie i nieodpłatnie zdecydowali się zaangażować się w projekt. W tej edycji udział weźmie blisko 40 mentorów w tym m.in.

• Konrad Pokutycki – Prezes Zarządu BSH Polska,
  • Kazimierz Ujazdowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego
  • czy Joanna Podolska-Płocka – Dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Pełną listę mentorów, którzy pomogą wam rozwinąć skrzydła znajdziecie tutaj.

Każdy z nich obejmie opieką mentorską jednego studenta podczas comiesięcznych spotkań w okresie grudzień 2018 – czerwiec 2019.

Na czym polega i w jakie możliwości wyposaża mentoring?

Mentee. Tym terminem określamy ucznia, który poszukuje pomocy w nakreśleniu swojej ścieżki zawodowej i w tym celu indywidualnie pracuje z mentorem, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju jego umiejętności i menedżerskich i biznesowych. Mentor to z kolei ktoś, kto staje się swoistego rodzaju powiernikiem ucznia i wykazuje się zdolnością do zrozumienia jego potrzeb. Wśród blisko 40 mentorów czekających na Wasze aplikacje nie brak wybitnych specjalistów reprezentujących takie branże jak media, prawo, BPO, IT, administracja publiczna, PR czy HR.

Jeśli zastanawiacie się nad dalszym rozwojem kariery zawodowej, nie zwlekajcie dłużej i aplikujcie on-line już dziś! Rekrutacja potrwa tylko do 30 listopada br., a szczęśliwcy poznają swoich mentorów już 6 grudnia br. podczas uroczystej inauguracji projektu w Pałacu Biedermanna.

Formularz aplikacyjny, pełną lista mentorów oraz opis projektu znajdziecie na stronie www.absolwent.uni.lodz.pl.