30.04.2019 Konkursy/ Stypendia

Stypendia na szkoły letnie w Giessen

• 1 stypendium w wysokości €1250 na U.S.-German Summer Law School in Giessen
  • 1 stypendium w wysokości €1250 na Hessen International Summer University w Giessen

Zainteresowani proszeni są o  przesłanie listu motywacyjnego i CV w języku angielskim na adres international.office@wpia.uni.lodz.pl w terminie do 30 kwietnia 2019. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w dniu 6 maja 2019 o godzinie 11:30 w pokoju 2.15 (prosimy zabrać ze sobą indeks).

Laureaci będą mogli skorzystać z jednej z dwóch oferowanych przez Uniwersytet w Giessen szkół letnich w języku angielskim odbywających się w terminie 20.07-17.08.2019. Jest po 1 stypendium na każdą ze szkół. Proszę w zgłoszeniu zaznaczyć, którą szkołą letnią są Państwo zainteresowani.

• Zgłoszenie: CV i list motywacyjny w j. ang. na office@wpia.uni.lodz.pl
  • Termin składania zgłoszeń: do 30 kwietnia 2019
  • Rozmowa kwalifikacyjna: 6 maja 2019 o g. 11:30 w p. 2.15
  • Termin szkół letnich w Giessen: 20.07-17.08.2019
  • Poziom: studenci pierwszego i drugiego cyklu, młodzi absolwenci
  • Język wykładowy: j. angielski (wymagany bardzo dobry poziom języka angielskiego, minimum B1)
  • Kurs językowy: j. niemiecki (na paru poziomach zaawansowania, popołudniami 4 x w tygodniu)
  • ECTS: 6 ECTS za zaliczenie programu akademickiego wybranej szkoły letniej oraz dodatkowe 3 ECTS za zaliczenie kursu języka niemieckiego
  • Cena: € 1900 / os
  • W cenie: program szkoły letniej, materiały, zakwaterowanie (w dzielonych pokojach) ze śniadaniem, ubezpieczenie zdrowotne, NNW i OC, bilety transportu publicznego w Giessen oraz dostęp do internetu
  • Stypendium: € 1250 / os
  • Laureat opłaca we własnym zakresie: € 650 / os oraz inne koszty własne jak np. dojazd do Giessen
  • Więcej szczegółów w załączonych broszurach informacyjnych oraz na stronie organizatora
  • Laureatów, na podstawie złożonych przez kandydatów dokumentów oraz wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, wybiera i nominuje komisja na WPiA UŁ
  • Hessen International Summer University (ISU) – Innovation and Regulation in Pharma and MedTech

The Hessen International Summer University at Justus Liebig University Giessen offers a multidisciplinary approach to Global Health Challenges, Economics and Intellectual Property Law. Lectures and seminars are taught by internationally established scholars and practitioners. Several study field trips in combination with a German language course provide additional knowledge in the areas already covered in class. The courses are divided into four main parts:

• Economics in Health Care: Linking Health Economics, Innovation and Market Access
    • Medical Innovation: Linking Global Health Challenges, Entrepreneurship and Business Practice
    • Digitalization and MedTech in Health Care: Linking Digital Solutions and Date Privacy
    • Law: Linking Intellectual Property Rights, Regulation of the Health Sector, Human Rights and Ethical Concerns

Please find further information in the brochure attached.

Pliki do pobrania

• U.S.-German Summer Law School (SLS) in International and Comparative Law

The courses offered at the U.S.-German Summer Law School are designed to impart knowledge in the highly popular fields of international and comparative law. The Summer Law School has earned a global reputation for excellence for its combination of high-quality learning and a wide range of cultural and social activities, such as an optional German language course on several language levels (beginner - advanced) or field trips to Berlin and Brussels. Participants can choose two of the following courses:

• Law and Development in a Changing World
    • International Economic Law & Business Transactions
    • Comparative Constitutional Law
    • Business Ethics and Human Rights Law

Please find further information in our brochure attached.

Pliki do pobrania