07.03.2018 Konkursy/ Stypendia

Stypendia rządu francuskiego

Ambasada Francji w Polsce ma przyjemność poinformować, że aplikacje na stypendia rządu francuskiego Master 2 lub Doktorat są już otwarte i wnioski można składać do 7 marca 2018 roku.

• Stypendia Master 2 to program stypendialny przyznawany na okres od 1 do 10 miesięcy, skierowany do polskich studentów, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na ostatnim roku studiów magisterskich (2-gi rok Master). 767€ na każdy miesiąc pobytu we Francji. Stypendia BGF Master 2 przeznaczone są też dla studentów programów podwójnych dyplomów polsko-francuskich, które realizowane są również na Pana/Pani uczelni.
  • Stypendia Doktorat to stypendium na trzy pięciomiesięczne pobyty we Francji w celu realizacji doktoratu cotutelle albo codirection. Stypendysta otrzymuje ok. 1060€ na każdy miesiąc pobytu we Francji.

Więcej informacji znajduje się na stronie institutfrancais.pl

Kontakt:

(korespondencję prosimy kierować w języku francuskim lub angielskim)

Thibaud Dubrule
Chargé de mission scientifique
Koordynator ds. Współpracy Nauki
Service scientifique et universitaire

ul. Piekna 1
T + 48 225 293 095

VARSOVIE-AMBA Science
science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr

07.10.2018 Konkursy/ Stypendia