01.02.2019 Konkursy/ Stypendia

Stypendium McDougalla na studia LLM na Uniwersytecie w Ottawie

Termin złożenia niezbędnych dokumentów upływa 1 lutego 2019 roku.

Okres trwania studiów LL.M. – 1 września 2019-31 sierpnia 2020.

Wydział Prawa Uniwersytetu w Ottawie (Kanada) rozpoczął rekrutację na Stypendium Edwarda Barry McDougalla

Stypendium dedykowane jest absolwentom kierunku prawo z Polski i umożliwia realizację rocznego programu studiów LL.M. w wybranej tematyce na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Ottawie w Kanadzie.

Wymogiem formalnym stypendium jest bycie absolwentem polskich studiów prawniczych ukończonych przez polskiego obywatela. O stypendium można ubiegać się natomiast będąc jeszcze na piątym roku prawa, pod warunkiem, że przed rozpoczęciem studiów w Kanadzie uzyska się dyplom studiów magisterskich z prawa.

Stypendium pokrywa większość wydatków związanych z wyjazdem, zamieszkaniem i studiowaniem w Kanadzie.

Termin złożenia niezbędnych dokumentów upływa 1 lutego 2019 roku. Okres trwania studiów LL.M. – 1 września 2019-31 sierpnia 2020.

Więcej informacji – w tym o procedurze aplikacyjnej – na stronie University of Ottawa (https://llmphd.uottawa.ca/en/edward-barry-mcdougall-memorial-scholarship-graduate-studieslaw)

Informacji o stypendium w języku polskim udziela Stypendystka McDougalla z lat 2006-2007 dr Karolina Kremens LL.M. (karolina.kremens@uwr.edu.pl).

Informacji w języku angielskim udziela Sochetra Nget (sochetra.nget@uottawa.ca) z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Ottawie.