19.07.2019 Wydział

Studenci WPiA w moot courts

Wakacje trwają w najlepsze, a tymczasem Monika Rajska i Magdalena Węgłowska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego reprezentują Polskę w 11 edycji Światowego Konkursu Praw Człowieka im. Nelsona Mandeli w Pałacu Narodów w Genewie . Drużyna WPiA UŁ jako jedyna reprezentacja spośród polskich szkół wyższych awansowała do światowego finału, do którego kwalifikuje się tylko 50 drużyn z całego świata. Łódzka drużyna awansowała do rundy finałowej po raz drugi z rzędu

Konkurs Praw Człowieka im. Nelsona Mandeli (Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition) jest konkursem typu moot-court, który polega na symulacji rozprawy sądowej przed trybunałem praw człowieka. Studenci wcielają się w role przedstawicieli procesowych obu stron procesu – skarżącego i pozwanego państwa. Organizatorem konkursu im. N. Mandeli jest Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka oraz Uniwersytet w Pretorii (RPA).

Wyjazd Studentów został sfinansowany ze środków zadania publicznego „Łódź naukowa, Łódź akademicka 2019” z budżetu Miasta Łodzi.