AMWŁ w Szachach Błyskawicznych

10 czerwca w godzinach 11:00 - 15:30
WPiA UŁ, główny hall
Kopcińskiego 8/12

II AMWŁ zadowoliły chyba wszystkich fanów królewskiej gry - turniej przebiegał tak sprawnie, że aby wypełnić obiecany czas szachami, za zgodą uczestników, wydłużyliśmy ilość rund do 15. Rywali zdeklasował Rafał Kowalczyk, robiąc wynik 15/15. Drugie miejsce zajął FM, student Politechniki Karol Rawicz z wynikiem 14/15. 3-ci był Mariusz Kowalczyk, brat Rafała (12.5/15). Na 7 miejscu uplasował się prof. Cap (9.5 pkt.), gracz o nieprzeciętnym zmyśle strategicznym i wielki entuzjasta szachów. Tuż przed nim, na pozycji 6-ej znalazła się Aleksandra Tarnowska (9.5 pkt.), najzdolniejsza z łódzkich juniorek. Wśród zawodników byli również przedstawiciele Rosji i Kazachstanu, zatem impreza miała rangę międzynarodową. Amatorzy mieli niepowtarzalną okazję uczyć się i bawić wraz z elitą łódzkich szachów. Komfortowe miejsce zapewnione przez Wydział Prawa i Administracji dopełniło czaru spotkania! :)