Projekt „DOBRY STAŻ – DOBRY START. Profilowane programy stażowe dla studentów WPIA UŁ”

Z ogromną przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie WPiA UŁ - Wydział otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „DOBRY STAŻ – DOBRY START. Profilowane programy stażowe dla studentów WPIA UŁ”. Projekt realizowany będzie od 1 listopada z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwoju, Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym” w Osi III PO WER.

Celem projektu jest przygotowanie i realizacja 4 programów stażowych skierowanych do studentów WPiA UŁ na kierunku prawo, administracja i polityka społeczna, związanych bezpośrednio z efektami kształcenia na tych kierunkach, w tym:

• program stażowy „specjalista ds. polityki społecznej”
  • program stażowy „junior administracji”
  • program stażowy „senior administracji”
  • program stażowy „będę prawnikiem”

Projekt zakłada objęcie wsparciem w ramach programów stażowych 202 studentów naszego Wydziału. W ramach projektu studenci otrzymają:

• wsparcie merytoryczne - podczas realizacji staży każdy student otrzyma wsparcie ze strony opiekuna merytorycznego odpowiedzialnego z ramienia instytucji przyjmującej za realizację stażu,
  • wsparcie finansowe – każdy student uczestniczący w stażu otrzyma wynagrodzenie, zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowania (dot. studentów odbywających staż poza miejscem zamieszkania), zwrot kosztów badań lekarskich jak również projekt sfinansuje koszty ubezpieczenia stażysty.

W projekcie uczestniczyć będą mogli tylko Ci studenci, którzy uczestniczyli w praktykach organizowanych przez Wydział.

Realizacja projektu rozpocznie się 1 listopada br.

Więcej informacji już wkrótce!