skyhub - the sky's not the limit

Sky Hub to nowoczesne biuro co-workingowe w samym centrum Łodzi (15 piętro słynnego wieżowca Red Tower) oraz szereg wydarzeń, których celem będzie integracja młodego biznesu w województwie łódzkim. To także pierwszy tego typu projekt w Polsce Centralnej, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Czym jest SkyHub?

250 m2 bezpłatnej przestrzeni do pracy Przestrzeń podzielona jest na dwie strefy – „serca” i „rozumu” – jedna umożliwia komfortową pracę samodzielną i zespołową, jest przestrzenią co-workingową z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz komfortowymi, zamykanymi szafkami dla gości. Druga natomiast, jest strefą relaksu – wyposażoną w wygodne kanapy miejscem odpoczynku przy dobrej kawie. W zależności od zapotrzebowania goście będą mogli skorzystać ze sprzętów biurowych i multimedialnych, czy zarezerwować pokój w celu pracy indywidualnej lub odbycia spotkań. Całość uzupełnia wyjątkowa panorama Łodzi!

Spotkania z mentorami

Indywidualne porady mentorskie, pod okiem doświadczonych przedsiębiorców oraz liderów lokalnego biznesu na czele z twórcą mBanku - Sławomirem Lachowskim czy Filipem Miłoszewskim - założycielem Listonica. Podczas tych bezpłatnych spotkań młodzi przedsiębiorcy, start-upowcy i ludzie z pomysłem na biznes będą mogli skonsultować jego wartość biznesową, sposób na rozwój, zainspirować się i zasięgnąć opinii najlepszych!

Porady eksperckie

Każda firma codziennie mierzy się z różnego rodzaju wyzwaniami. Bezpłatne porady ekspertów (w formie dyżurów) z różnych dziedzin będą odpowiedzią na bolączki przedsiębiorców z regionu łódzkiego. W ramach spotkań z ekspertami będzie możliwość skonsultowania problemów z zakresu prawa, księgowości, marketingu i sposobów promocji firmy, psychologii biznesu, negocjacji, personal brandingu, pozyskiwania dofinansowań, weryfikacji modelu biznesowego własnej działalności lub nowoczesnych metod pracy i rozwiązywania problemów w przedsiębiorstwie (m.in. metodą design thinking). Inspirujące wydarzenia! Meetingi, prelekcje, warsztaty oraz hackhatony, których głównym celem jest networking, zdobywanie wartościowych kontaktów biznesowych i wymiana doświadczeń pomiędzy start-upami, przedsiębiorcami oraz ludźmi z pomysłem na biznes. W ofercie SkyHub pojawią się m.in. tematyczne prelekcje z gośćmi z kraju i ze świata, cykle warsztatów dla zespołów projektowych prezentujących innowacyjne koncepcje biznesowe i wiele innych… SkyHub umożliwi także wyjątkowym projektom/start-upom międzynarodową promocję na branżowych wydarzeniach targowych!

Platforma współpracy największych łódzkich uczelni wyższych

SkyHub będzie pierwszą i jedyną w Łodzi przestrzenią współpracy i integracji największych łódzkich uczelni wyższych – Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych. W ofercie SkyHub pojawią się m.in. otwarte tematyczne wykłady specjalistyczne i dyskusje prowadzone przez wykładowców akademickich, a studenci zyskają dodatkową przestrzeń do wspólnych prac projektowych, tworzenia multidyscyplinarnych zespołów, czy rozwijania pomysłów na biznes z wykorzystaniem zasobów międzyuczelnianych. SkyHub będzie również otwarty na różnorodne studenckie inicjatywy i eventy.

SkyHub – dla kogo dedykowana jest ta inicjatywa?

To projekt skierowany do przedsiębiorców z województwa łódzkiego i wszystkich osób, które pragną tworzyć własne projekty startupowe, mają nowatorskie pomysły lub po prostu pragną popracować w komfortowej atmosferze, a przy okazji nawiązać cenne kontakty biznesowe. SkyHub stanie się przestrzenią integrującą biznes w województwie łódzkim, umożliwiającą wymianę doświadczeń, pozyskiwanie kontaktów i wyjątkową platformą współpracy, która udowodni, że łódzkie jest przedsiębiorcze i kreatywne!

Więcej informacji i aktualne wydarzenia dostępne na www.skyhub.lodzkie.pl oraz na fanpage’u na Facebooku @skyhublodzkie.

Pliki do pobrania