07.02.2018 Wydział

X podsumowanie wyników egzaminów na aplikacje prawnicze

Po raz dziesiąty Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze.

Miło nam poinformować, że po analizie wyników egzaminów wstępnych w 2017 roku, udało nam się ponownie zająć drugie miejsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne (w tym pierwszą pozycję w rankingu zdawalności na aplikację adwokacką).

Jednocześnie absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zajęli trzecie miejsce po I i II etapie konkursu do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, w tym drugą pozycję pod względem procenta uzyskanych punktów za rozwiązanie części testowej.

Jest to sukces nas wszystkich: oczywiście na pierwszym miejscu absolwentów, którzy przez cały czas trwania studiów walczyli o jak najlepsze wyniki, ale także wykładowców, którzy od lat dokładają wszelkich starań, by poziom nauczania na naszej uczelni zapewniał jak najlepszy start przyszłym prawnikom.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Analizy wyników po egzaminach wstępnych Ministerstwo Sprawiedliwości dokonuje od 2008 roku. Tegoroczne zestawienie, zawierające ujęcie w perspektywie ostatnich 10 lat wskazuje na bardzo silną pozycję Uniwersytetu Łódzkiego w zbiorczym rankingu uwzględniającym odsetek zdawalności na aplikacje korporacyjne – absolwenci naszej uczelni zajmują 2 miejsce.

Szczegółowa analiza wyników na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości