Międzynarodowa Konferencja "Reforma prawa zamówień publicznych III. Strategiczne zamówienia publiczne"

29-30 września 2016 r.
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

• Reforma prawa zamówień publicznych III. Strategiczne zamówienia publiczne

Centrum Zamówień Publicznych i PPP oraz Katedra Europejskiego Prawa Gospodarczego seredecznie zapraszają na MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ „Reforma prawa zamówień publicznych III. Strategiczne zamówienia publiczne”

Bardzo dziękujemy za wspaniałe recenzje naszych dwóch poprzednich konferencji i zachęceni przez uczestników zamierzamy organizować ją corocznie w celu pogłębienia debaty nad zmianami w systemie zamówień publicznych.

Celem konferencji w 2016 r. jest analiza aktualnego stanu prawnego systemu zamówień publicznych w Polsce i Unii Europejskiej w kontekście implementacji tzw. nowego pakietu legislacyjnego UE.

Panele konferencji:

1. Reforma zamówień publicznych w prawie polskim i prawie unijnym
    2. Zielone zamówienia publiczne
    3. Innowacyjne zamówienia publiczne
    4. Aspekty społeczne w zamówieniach publicznych

Gośćmi  honorowymi konferencji będą prof. Sue Arrowsmith, University of Nottingham, UK oraz prof. Chris Bovis, Hull University, UK – światowej sławy specjaliści w dziedzinie zamówień publicznych.

Konferencja adresowana jest zarówno do pracowników nauki, jak również do zamawiających i wykonawców. Analiza uregulowań prawnych będzie ukazana w kontekście zarówno dobrych praktyk, jak i najczęściej popełnianych błędów.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli Komisji Europejskiej, Urzędu Zamówień Publicznych, uniwersytetów polskich i zagranicznych oraz praktyków stosujący ustawę Prawo zamówień publicznych. Zapraszamy do udziału oraz zgłaszania tematów wystąpień konferencyjnych oraz tytułów rozdziałów do planowanej monografii.

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt: aczernek@uni.lodz.pl, centrumzp@wpia.uni.lodz.pl

Bliższe informacje dostępne na stronie konferencji: www.konferencja2016zp.uni.lodz.pl

• International Conference REFORM OF THE PUBLIC PROCUREMENT LAW III. STRATEGIC PROCUREMENT

Centre for Public Procurement and Public-Private Partnership and the Chair of European Economic Law hereby cordially invite to the INTERNATIONAL CONFERENCE REFORM OF THE PUBLIC PROCUREMENT LAW III. STRATEGIC PROCUREMENT, which will be held on 29-30th of September 2016 at the Faculty of Law and Administration of University of Lodz, Poland.

Our previous conferences in 2014 and 2015, dedicated to the public procurement law reform and utilities sector have been highly appreciated by the participants, therefore we have decided to start a series of conferences on above mentioned topics.

The aim of 2016 conference is further analysis of the regulation on public procurement system. The subject of the analysis will be both new European Union directives adopted in 2014 and Polish regulations. Our discussion will  in particular concern strategic procurement meaning green procurement, innovation and social aspects.

The conference is divided into separate discussion panels concerning:

1. Reform of the EU and Polish legal systems
    2. Green Procurement
    3. Innovation
    4. Social Aspects

The presentations will be given by, among others, representatives of European Commission Public Procurement Office, Polish and foreign Universities and practitioners using public procurement law acts on daily basis. Our Key Speakers will be prof. Sue Arrowsmith, University of Nottingham, UK and prof. Chris Bovis, University of Hull, UK. We also invited many representatives of Polish and foreign universities.

The conference is addressed to all those interested in public procurement: authorities, contractors, academics and practitioners. Law analysis will be therefore conducted in the context of practical issues and problems of contracting parties during public procurement procedure.

In organizational matter please contact: centrumzp@wpia.uni.lodz.pl

More information: konferencja2016zp.uni.lodz.pl